نشریه 152
شناسه خبر: 1372
بازدید: 14

در این پست برای شما همراهان پرتال جامع مهندسی عمران و معماری نشریه 152 راهنمای اجرای بتن در مناطق گرمسیر را برای دانلود قرار داده ایم.

نشریه 152

این نشریه 152 راهنمای اجرای بتن شامل 170 صفحه و 8 فصل می باشد که در آن به مباحث زیر پرداخته شده است :

فصل اول : طبقه بندی های اقلیمی

در این فصل ابتدا عناصر اقلیمی از دیدگاه کارشناسی بتن تشریح و سپس پهنه بندی اقلیمی کشور تبیین شده است، در پایان فصل نیز مطالبی در تعریف اصطلاح ریز اقلیم ها ارائه شده است.

فصل دوم : مکانیزمهای خرابی : در این فصل ابتدا مسائل خاص مناطق گرمسیری در مورد خرابی سازه های بتن آرمه عنوان و سپس مکانیزم انواع خرابی های بتن، شامل کربناتی شدن، خوردگی کلروری، حمله سولفات ها و واکنس قلیایی و کربناتی سنگدانه ها به تفصیل بیان شده است.

فصل سوم : مصالح

در این فصل با توجه به اهمیت ویژگی مصالح تشکیل دهنده بتن و اثر آن بر دوام و پایایی بتن در مناطق گرمسیری، خواص فیزیکی و شیمیایی مصالح تشریح شده است.

فصل چهارم : روش های اجرا و توصیه ها

فصل پنجم : بهره برداری و نگه داری از سازه های بتنی

فصل ششم : مشاهدات و تجربیات

فصل هفتم : بتن های ویژه

فصل هشتم : آزمایشها و استانداردها

آیکون دانلود

دانلود با حجم 6 مگابایت با لینک مستقیم

رمز فایل فشرده : www.ucivil.ir

نویسنده

محمد حسن دانشور
در دوران دانشجویی در دانشگاه شیراز آرزو داشتم بستری وجود داشته باشد تا هم با تولید محتوا تخصصی، به ابهامات درون ذهنم پاسخ دهد و هم اینکه بتوانم سوالات خود را در رابطه با نرم افزارهای مختلف با متخصصین امر مطرح نمایم. آن ارزو هم اکنون با همراهی تیمی مجرب با "گروه مهندسی فراعمران" محقق شده است. | بنیان گذار گروه مهندسی فراعمران

مشاوره از طریق واتساپ