آشنایی با واحد در آباکوس

آشنایی با واحد در آباکوس
در این پست می‌خوانید:
 • آشنایی با واحد در آباکوس

  همان طور که می دانید در نرم افزار آباکوس به هنگام وارد کردن کمیت های مختلف هیچ واحدی مشخص نشده است و حتما برای شما نیز این ابهام پیش امده است که از چه واحدی باید استفاده کرد. برای رفع ابهام واحد در آباکوس با گروه مهندسی فراعمران همراه باشید.

  توجه : برای دانلود ویدیو آموزش نرم افزار اباکوس با مدلسازی یک مثال کاربردی اینجا کلیک کنید.

  به طور کلی می توان از مجموعه ای از واحد در آباکوس که با یکدیگر سازگار می باشند استفاده کرد. چهار دسته از این مجموعه واحدهای سازگار را در جدول زیر آورده ایم پیشنهاد ما این است که جهت سهولت از ستون SI استفاده نمایید.

  واحد در آباکوس

  برای اینکه با مجموعه کامل تری از واحد های سازگار آشنا شوید به جدول زیر مراجعه نمایید، هر چند که شاید این جدول تا حدودی گیج کننده باشد اما دقت در آن خالی از منفعت نمی باشد. با این وجود پیشنهاد ما استفاده از واحد های ردیف سوم جدول می باشد که مشابه واحدهای SI جدول آورده شده در ابتدای این پست می باشد.

  واحد های سازگار در آباکوس

  حال برای اینکه متوجه شوید که چگونه می توانید از این مجموعه از واحد های سازگار ( ستون SI از  جدول بالا ) استفاده نمایید به شکل زیر دقت نمایید، در این شکل ابعاد محیط ترسیم قطعه را برابر 1 وارد نموده ایم با توجه به اینکه با کمیت بعد ( طول و عرض ) سر و کار داریم واحد آن متر می شود.

  واحد طول در آباکوس

  در ادامه برای اینکه با سایر واحد ها نیز آشنا شوید شکل زیر را در نظر بگیرید، با توجه به اینکه مقدار مدول یانگ برای مصالح فولاد برابر 200 گیگاپاسکال می باشد مقدار مدول یانگ را در شکل زیر برابر 200E9 وارد کرده ایم و دلیل آن نیز این می باشد که واحد مدول یانگ که از نوع تنش می باشد در مجموعه در نظر گرفته شده برای واحدهای سازگار برابر پاسکال می باشد.

  واحد مدول یانگ در آباکوس

  در نهایت برای اینکه با واحد چگالی در آباکوس آشنا شوید تصویر زیر را در نظر بگیرید، از آنجایی که مقدار چگالی مصالح فولاد برابر 8000 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد مقدار آن را در نرم افزار برابر 8000 وارد نموده ایم چرا که واحد آن در مجموعه واحدهای سازگاری که در نظر گرفته ایم کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.

  واحد چگالی در آباکوس

  شما می توانید سولات خود را در رابطه با واحدهای سازگار در آباکوس از بخش نظرات، با ما در میان بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دیدگاه‌ها ۲
  ارسال دیدگاه جدید