8484
شناسه خبر: 8484
بازدید: 13

نرم افزار Seep3D برای تحلیل تراوش در مسائل سه بعدی به کار می رود. در این مطلب به آموزش نصب و فعالسازی نسخه 1.18 این نرم افزار که آخرین نسخه منتشر شده توسط شرکت سازنده می باشد، می پردازیم. شایان ذکر است که این نرم افزار از جولای سال 2008 توسط شرکت سازنده پشتیبانی نمی شود. همچنین شما می توانید برای تحلیل تراوش در مسائل دو بعدی از نرم افزار GeoStudio 2012 استفاده نمایید.

گام اول : دانلود نرم افزار Seep3D نسخه 1.18

ابتدا با کلیک روی آیکون زیر، این نرم افزار را با حجم 26 مگابایت دانلود نمایید.

آیکون دانلود

گام دوم : آموزش نصب و فعالسازی نرم افزار Seep3D

ابتدا فایل seep3d_dl_115.exe را اجرا کنید و سپس مراحل نصب را مطابق تصاویر زیر پیش ببرید.

نرم افزار Seep3D

دانلود نرم افزار seep3d

دانلود نرم افزار سیپ تری دی

دانلود کرک seep3d

آموزش نصب seep3d

دانلود نرم افزار seep3d

پس از اینکه مطابق تصویر بالا روی Finish کلیک کردید، نرم افزار موفق به نصب Sentinel System Driver 5.41.1 مطابق تصویر زیر نمی شود. این نسخه از Sentinel System Driver روی ویندوزهای 7، 8 و 10 نصب نمی شود. هر چند نصب نشدن این درایور در فعالیت نرم افزار مشکل خاصی ایجاد نمی کند اما اگر به این موضوع حساس هستید، نرم افزار را روی ویندوز XP نصب کنید تا با این خطا روبرو نشوید.

نسخه جدید نرم افزار seep3d

پس از نصب نرم افزار، به سراغ فعالسازی آن می رویم. پوشه Crack را از حالت فشرده خارج کنید. فایل GSISeep3DViewer.lic را در مسیر زیر قرار دهید و با فایل با نام مشابه جایگزین نمایید.

C:\Program Files (x86)\GEO-SLOPE\Licenses

در ادامه فایل با نام ProjDef.dll را در مسیر زیر قرار دهید و با فایل با نام مشابه جایگزین نمایید.

C:\Program Files (x86)\GEO-SLOPE\Seep3D\Bin

تا به اینجای کار نسخه 1.15 نرم افزار به درستی نصب شده است حال فایل با نام seep3d118sp.exe را اجرا نمایید تا نسخه نرم افزار به 1.18 آپدیت شود.

دانلود نسخه جدید سیپ تری دی

seep 3d

حال برای اینکه یک شرت کات از نرم افزار روی Desktop داشته باشید روی فایل با نام Seep3D که در مسیر زیر است کلیک راست نمایید و سپس گزینه های send to و Desktop (create shortcut انتخاب کنید.

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\GEO-SLOPE\Seep3D

نویسنده

محمد حسن دانشور
در دوران دانشجویی در دانشگاه شیراز آرزو داشتم بستری وجود داشته باشد تا هم با تولید محتوا تخصصی، به ابهامات درون ذهنم پاسخ دهد و هم اینکه بتوانم سوالات خود را در رابطه با نرم افزارهای مختلف با متخصصین امر مطرح نمایم. آن ارزو هم اکنون با همراهی تیمی مجرب با "گروه مهندسی فراعمران" محقق شده است. | بنیان گذار گروه مهندسی فراعمران

مشاوره از طریق واتساپ