پروژه دانشجویی تاور کرین
شناسه خبر: 859
بازدید: 2

در این پست برای شما همراهان پرتال جامع مهندسی عمران پروژه دانشجویی تاور کرین که به صورت تصویری و فایل pdf می باشد را گردآوری نموده ایم.

پروژه دانشجویی تاور کرین

در این پروژه موارد زیر بررسی می شود :

  • تاور کرین چیست ؟
  • تاور کرین چگونه به وجود می آید ؟
  • مراحل اجرایی نصب
  • وزنه تعادل

تاور کرین نوعی جرثقیل برج سازی است که اجسام سنگین را جابجا می کند . اغلب جسم سنگین را تا ارتفاعی معینی بالا برده و سپس اقدام به جابجایی آن در شعاع های گوناگون می کند. با توجه به قدرت مانور بالای آن در زمینه ی باربرداری، در صنایع مختلف از این وسیله استفاده می شود.

همواره برای ساخت سازه های عظیم مشکل ساخت وجود داشته است، بخصوص وقتی کار به ارتفاعات زیادی از سطح زمین می رسد باید وقت، نیرو و هزینه زیادی به کار رود تا مصالح و تجهیزات با وزن و حجم بالا در سازه قابل استفاده شوند. این مشکل در حدود 70 سال پیش با ساخت نخستین تاور کرین ها تا حدود زیادی مرتفع گردید . اولین تاورکرین بوسیله یونانی های باستان اختراع شد و با نیروی کارگران و چهار پایان کار می کرد . این تاورکرین برای ساختن ساختمان های بلند در آن زمان مورد استفاده قرار می گرفت و اجازه حمل اجسام سنگین به بالای بنای مورد نظر را میداد.

آیکون دانلود

دانلود با حجم 3 مگابایت با لینک مستقیم

رمز فایل فشرده : www.ucivil.ir

منبع : پرتال جامع مهندسی عمران ( www.ucivil.ir )

نویسنده

محمد حسن دانشور
در دوران دانشجویی در دانشگاه شیراز آرزو داشتم بستری وجود داشته باشد تا هم با تولید محتوا تخصصی، به ابهامات درون ذهنم پاسخ دهد و هم اینکه بتوانم سوالات خود را در رابطه با نرم افزارهای مختلف با متخصصین امر مطرح نمایم. آن ارزو هم اکنون با همراهی تیمی مجرب با "گروه مهندسی فراعمران" محقق شده است. | بنیان گذار گروه مهندسی فراعمران

مشاوره از طریق واتساپ