Sunday ,22 October 2017 / یکشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۶
خانه / آموزش / آموزش آباکوس / آشنایی با واحد در آباکوس
نسخه چاپی    کد مطلب : 91

آشنایی با واحد در آباکوس

همان طور که می دانید در نرم افزار آباکوس به هنگام وارد کردن کمیت های مختلف هیچ واحدی مشخص نشده است و حتما برای شما نیز این ابهام پیش امده است که از چه واحدی باید استفاده کرد. برای رفع ابهام واحد در آباکوس با وب سایت مهندسی یو سیویل همراه باشید.

توجه : برای دانلود ویدیو آموزش نرم افزار اباکوس با مدلسازی یک مثال کاربردی اینجا کلیک کنید.

به طور کلی می توان از مجموعه ای از واحد در آباکوس که با یکدیگر سازگار می باشند استفاده کرد. چهار دسته از این مجموعه واحدهای سازگار را در جدول زیر آورده ایم پیشنهاد ما این است که جهت سهولت از ستون SI استفاده نمایید.

واحد در آباکوس

برای اینکه با مجموعه کامل تری از واحد های سازگار آشنا شوید به جدول زیر مراجعه نمایید، هر چند که شاید این جدول تا حدودی گیج کننده باشد اما دقت در آن خالی از منفعت نمی باشد. با این وجود پیشنهاد ما استفاده از واحد های ردیف سوم جدول می باشد که مشابه واحدهای SI جدول آورده شده در ابتدای این پست می باشد.

واحد های سازگار در آباکوس

حال برای اینکه متوجه شوید که چگونه می توانید از این مجموعه از واحد های سازگار ( ستون SI از  جدول بالا ) استفاده نمایید به شکل زیر دقت نمایید، در این شکل ابعاد محیط ترسیم قطعه را برابر ۱ وارد نموده ایم با توجه به اینکه با کمیت بعد ( طول و عرض ) سر و کار داریم واحد آن متر می شود.

واحد طول در آباکوس

در ادامه برای اینکه با سایر واحد ها نیز آشنا شوید شکل زیر را در نظر بگیرید، با توجه به اینکه مقدار مدول یانگ برای مصالح فولاد برابر ۲۰۰ گیگاپاسکال می باشد مقدار مدول یانگ را در شکل زیر برابر ۲۰۰E9 وارد کرده ایم و دلیل آن نیز این می باشد که واحد مدول یانگ که از نوع تنش می باشد در مجموعه در نظر گرفته شده برای واحدهای سازگار برابر پاسکال می باشد.

واحد مدول یانگ در آباکوس

در نهایت برای اینکه با واحد چگالی در آباکوس آشنا شوید تصویر زیر را در نظر بگیرید، از آنجایی که مقدار چگالی مصالح فولاد برابر ۸۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد مقدار آن را در نرم افزار برابر ۸۰۰۰ وارد نموده ایم چرا که واحد آن در مجموعه واحدهای سازگاری که در نظر گرفته ایم کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.

واحد چگالی در آباکوس

شما می توانید سولات خود را در رابطه با واحدهای سازگار در آباکوس از بخش نظرات، با ما در میان بگذارید.

منبع : ucivil.ir

درباره‌ی محمد حسن دانشور

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک دانشگاه شیراز هستم امیدوارم بتوانم آموخته های 7 سال تحصیل و پژوهش خود را در دانشگاه شیراز با شما دانشجویان و مهندسین عمران به اشتراک بگذارم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*