Sunday ,22 October 2017 / یکشنبه ,۳۰ مهر ۱۳۹۶
خانه / آزمایشگاه / دانلود فایل پاورپوینت محاسبات آزمایش هیدرومتری مکانیک خاک
نسخه چاپی    کد مطلب : 679

دانلود فایل پاورپوینت محاسبات آزمایش هیدرومتری مکانیک خاک

هدف از آزمایش هیدرومتری مکانیک خاک، تکمیل بخش ریزدانه منحنی دانه بندی و هم پوشانی نتایج با آزمایش الک است. این ازمایش طبق آیین نامه ASTM بر روی ۵۰ گرم خاک خشک عبوری از الک شماره ۱۰ با اندازه ۲ میلی متر انجام می شود، البته در صورتی که بخش عمده خاک عبوری از الک شماره ۱۰ ماسه باشد باید وزن خاک در نظر گرفته شده برای انجام آزمایش هیدرومتری مکانیک خاک طبق ایین نامه ۱۰۰ گرم باشد.

در روش هیدرومتری نمونه ای از خاک در اب پخش و پراکنده می شود و در این حالت یکی یکی رسوب می کنند. فرض می شود که دانه های خاک کروی شکل می باشند. سرعت میانگین دانه ها با قانون استوکس به دست می اید. همان طور که ذرات خاک در آب پخش می شوند یک هیدرومتر در آب به صورت معلق قرار می گیرد که با آن وزن ویژه خاک و آب معلق در یک عمق L تعیین می شود و با داشتن این عمق، قطر ذراتی که سقوط می کنند به دست می آید.

در این فایل، پاورپوینت نحوه محاسبات ازمایش هیدرومتری برای به درست آوردن منحنی دانه بندی به صورت گام به گام به زبان لاتین بر اساس آیین نامه ASTM designation : D422-63 شرح داده شده است.

آزمایش هیدرومتری

آیکون دانلود

دانلود با حجم ۱ مگابایت با لینک مستقیم

درباره‌ی محمد حسن دانشور

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک دانشگاه شیراز هستم امیدوارم بتوانم آموخته های 7 سال تحصیل و پژوهش خود را در دانشگاه شیراز با شما دانشجویان و مهندسین عمران به اشتراک بگذارم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*