دانلود فایل اکسل کنترل دریفت و محاسبه زمان تناوب سازه

اکسل کنترل دریفت

در این پست برای شما مخاطبان عزیز پرتال جامع مهندسی عمران فایل اکسل کنترل دریفت و محاسبه زمان تناوب سازه را برای دانلود قرار داده ایم.

اکسل کنترل دریفت

این فایل اکسل کنترل دریفت که شامل نحوه محاسبه زمان تناوب سازه بر اساس استاندارد ۲۸۰۰ نیز می باشد توسط مهندس سجاد زارعی کارشناس ارشد سازه تهیه شده است.

در این جزوه ابتدا نحوه محاسبه زمان تناوب سازه بر اساس استاندارد ۲۸۰۰ آموزش داده شده است. سپس به منظور محاسبه دریفت ساختمان بر اساس خروجی های نرم افزار Etabs کد اکسلی تهیه شده است.

همان طور که می دانیم یکی از پارامترهای مهم و اثرگذار در محاسبات لرزه ای ساختمان ها محاسبه ی زمان تناوب اصلی نوسان می باشد.

زمان تناوب اصلی نوسان سازه به طور مستقیم در محاسبه ی ضریب بازتاب ساختمان B که یکی از پارامترهای اصلی محاسبه ی ضریب زلزله می باشد، تاثیر گذار است.

برای به دست آوردن مقدار B باید مقدار زمان تناوب اصلی نوسان سازه را محاسبه نمود.

از آنجایی که در ابتدای تحلیل و طراحی سازه، مقدار زمان تناوب تحلیلی نوسان سازه در دست نیست به ناچار باید از روابط تجربی برای تخمین آن استفاده کنیم.

این روابط در بند ۳-۳-۳ استاندارد ۲۸۰۰ آورده شده است.

ایکون دانلود

دانلود فایل اکسل کنترل دریفت و محاسبه زمان تناوب سازه با لینک مستقیم

حجم فایل : ۱ مگابایت

رمز فایل فشرده : www.ucivil.ir

محمد حسن دانشور
محمد حسن دانشور

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک دانشگاه شیراز هستم امیدوارم بتوانم آموخته های 7 سال تحصیل و پژوهش خود را در دانشگاه شیراز با شما دانشجویان و مهندسین عمران به اشتراک بگذارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*